Zadzwoń: +48 507 852 229
info@ast-kanister.eu
Jesteś tutaj
Różne wielkości beczek plastikowych
Kiedyś beczka kojarzyła się przede wszystkim z drewnianą konstrukcją z okuciami. Przechowywało się w niej najczęściej wino lub inne alkohole. Taka beczka musiała być wykonana z odpowiedniej jakości drewna i spełniać konkretne wymagania. Dlatego też drewniane beczki są niezwykle drogie i mają ograniczone zastosowanie. Innym typem beczek, są metalowe. Ciężkie i nieporęczne, ale bardzo wytrzymałe. Często używane do przechowywania paliwa lub innych chemikaliów. Jednak coraz popularniejszym wyborem są beczki z tworzywa sztucznego.
Dlaczego warto wybrać beczkę z tworzywa sztucznego?
Beczki z tworzywa sztucznego przede wszystkim to niezwykle ekonomiczny wybór. Są zdecydowanie najtańsze, przy czym nie ustępują znacznie w pozostałych aspektach beczkom z innych materiałów. Wydawać by się mogło, że beczki metalowe będą się wyróżniać swoją trwałością i rzeczywiście tak jest. Jednak również współcześnie produkowane tworzywo sztuczne jest bardzo trwałe i wytrzymałe. Dzięki temu z powodzeniem może zastąpić beczki metalowe. Takie beczki też zdecydowanie łatwiej transportować i przechowywać. Są lżejsze i wyróżniają się estetycznym wyglądem.
Dostępne rozmiary beczek
Beczki z tworzywa są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Pojemność beczek KDF prezentuje się następująco:
- 30 litrów,
- 60 litrów,
- 120 litrów,
- 150 litrów,
- 220 litrów.
Tak szeroki wybór sprawia, że niezależnie od zastosowania, każdy znajdzie beczkę idealną dla siebie. Jaki rozmiar beczki jednak sprawdzi się w konkretnych rozwiązaniach?
Jaki rozmiar beczki wybrać?
Wybór rozmiaru beczki musi być uzależniony od jej zastosowania. Nie zawsze zasada im większa beczka, tym lepsza, będzie miała tutaj swoje zastosowanie. Beczki z tworzywa sztucznego z powodzeniem nadają się do przechowywania produktów spożywczych. Jeśli więc planujemy zakup beczki do naszego sklepu, to warto wybrać jak największą. Oczywiście, jeśli zamierzamy w niej przechowywać produkty, które długo się nie psują albo takie, które szybko się sprzedadzą. Wszelkie kiszonki, jak ogórki czy kapusta idealnie nadają się właśnie do sprzedaży w takich beczkach. Beczek można użyć też oczywiście do samego procesu kiszenia. Jednak w przypadku domowego użytku, warto zdecydować się na mniejszy rozmiar. Nawet te najmniejsze, 30-litrowe, pomieszczą takie ilości ogórków lub kapusty, które wystarczą na długi czas.
Jakie beczki jako zbiorniki na deszczówkę?
Aktualnie wszystko, co ma na celu ochronę środowiska i jego zasobów naturalnych jest bardzo modne i chętnie wdrażane we wszystkich dziedzinach życia. Jednym z takich działań jest zbieranie wody deszczowej. Jest to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale także ekonomiczne i może uratować ogród podczas suszy. Podlewając ogród czy trawnik wodą deszczową, nie płacimy za nią, oszczędzamy wiec pieniądze. Niestety aktualnie coraz częściej panują susze. Wraz z suszami władze często ograniczają możliwość podlewania wodą wodociągową trawnika czy ogrodu. Mając zmagazynowaną wodę w beczce takie zakazy nie są straszne. Dlatego właśnie, jeśli chodzi o gromadzenie deszczówki, warto wybrać beczki w jak największych rozmiarach. Wody do podlewania nigdy nie jest dość, także też żadna beczka nie będzie za duża. Bez wątpienia dobrą opcją będą 220 litrowe beczki.
Beczki do przechowywania
Plastikowe beczki idealnie nadają się także do przechowywania różnych suchych materiałów. Mogą to być zarówno pasze, jak i różnego rodzaju zioła czy elementy ściółki leśnej. Wybór rozmiaru beczki w tym wypadku zależy od tego, jak szybko zużywamy produkt, które będzie w niej przechowywany. W przypadku pasz warto wybierać duże beczki. Chyba że istnieje konieczność ich częstego przenoszenia, wtedy oczywiście lepiej zdecydować się na taki rozmiar, który będzie łatwo i wygodnie transportować. Do takich celów nadają się nawet 30-litrowe. Zmieści się w nich spora ilość paszy, czy innego materiału, jednocześnie są dużo łatwiejsze w transporcie niż duże 220-litrowe beczki.
Podsumowanie
Jak widać, rozmiar beczki zależy wyłączenie od zastosowań i naszej decyzji. Szeroki wybór pojemności sprawia, że beczki z tworzywa mogą mieć bardzo dużo zastosowań. Mniejsze będą łatwiejsze w transporcie. Większe nadają się do przechowywania szczególnie wtedy, kiedy wiemy, że nie będą przenoszone zbyt często, kiedy są pełne.